Безпечна школа. Маски булінгу

02.05 2019 року в 3 – Б класі ЗЗСО № 48 відбулась зустріч із провідним спеціалістом юстиції м. Херсона Підлатюк О.О. та головним спеціалістом юстиції м. Херсона Бурдюг Т.М.. Темою бесіди було обговорення прав та обов'язків учнів та проблеми булінгу у школі. Учні класу із захопленням брали участь у бесіді, відповідали на питання, долучилися до квесту «Подолаємо конфлікти дружною командою». Діти показали не тільки знання, набуті під час вивчення навчального матеріалу з основ здоров'я та природознавства, а ще й позитивні людські якості як людяність, співчуття.

Підсумком бесіди було оформлення в класі  куточка «Дитячої творчості» з рекомендаціями від кожного учня до того, хто потрапив у небезпечну  ситуацію   булінгу.

buling2019

Поради щодо булінгу

23-01-19

23-01-19 - 2

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ РАЗОМ З ПОЛІЦЕЙСЬКИМИ

10 квітня 2019 року на шкільних зборах були присутні не тільки батьки, а й співробітники ювенальної превенції, які розповіли дорослим про небезпеку, яка може підстерігати їх дітей. Чого потрібно остерігатися, залишаючи дитину одну вдома, яким чином шахраї маніпулюють неповнолітніми та що потрібно робити, якщо дитина знайшла підозрілий предмет.

Такий формат роботи є досить корисним для співробітників ювенальної превенції, адже батьки - це найважливіші люди у житті дітей, тому через них можна донести важливу інформацію до неповнолітніх. Також, безпека дітей залежить не тільки від правоохоронців, а і від дорослих, які повинні виховувати та берегти своїх дітей.

polis c bat2019 1

Старший лейтенант поліції Курасанова Ава Ісметівна, піклуючись про безпеку дітей, підняла декілька важливих питань, які актуальні у сучасному середовищі підлітків: «Протидія булінгу», «Небезпечне селфі», «Відповідальність батьків» «Наркоманія та тютюнопаління».

Перш за все акцентовано увагу було на тому, що батьки повинні обов’язково знати коло спілкування дітей та контролювати їх поведінку. Не дозволяти неповнолітнім знаходитися у питних, розважальних закладах, а тим більш вживати алкоголь та тютюнові вироби. Крім того, цікавитися інтернет – спілкуванням підлітків, адже у соцмережах існує дуже багато спокус та винахідливих зловмисників, які можуть нашкодити довірливим дітям.

polis c bat2019 2

План заходів щодо профілактики булінгу 2018 – 2019 навчальний рік

Назва заходу

Місце проведення

Відповідальний

Листопад

Засідання методичного об’єднання класних керівників на тему «Протидія булінгу в учнівському колективі »

Каб.202

Січень

Контроль стану попередження випадків  булінгу

Каб. 202

Кірцхалія О.П.

Лютий

Тренінг-лекція «Шляхи подолання конфліктності та агресивності» учні 8-х та 9-х класів

Актова зала

Лютий

Тренінг «Нас пов’язує дружба» учні 5-х класів

Березень

Проведення занять спрямованих на підвищення ассертивності як умови ефективного спілкування

Учні 8-х класів

Березень

Засідання методичного об’єднання класних керівників на тему»Правове та превентивне виховання»

Каб. 202

Березень

Консультація вчителів про форми профілактичної роботи, спрямованої на протидію булінгу

Протягом року

Консультація вчителів з питань удосконалення міжособистісних стосунків учнів,покращення психологічного клімату класного колективу

Протягом року

Вивчення законодавчих документів, практик протидії цькуванню

Інформаційна робота через інтернет-сторінки

Протягом року

Проведення медіативних тренінгів «Коло вирішення проблем, конфліктів»

Учні 7-9-х класів

Упродовж року

Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, тренінгових занять

Класні керівники 1-11 класів

Упродовж року

Тематичні батьківські збори «Протидія цькуванню в учнівському колективі»

Класні керівники 1-11 класів

Березень

Засідання дискусійного клубу старшокласників «Як довіряти й бути вдячним»

Актова зала

Педагог-організатор

Постійно

Консультативний пункт. «Скринька довіри»

Соціально-психологічна служба закладу освіти

«Відповідальність підлітка за порушення закону»

В рамках проекту «Шкільний офіцер поліції» 22 лютого відбулася лекція зі шкільними офіцерами Управління патрульної поліції у Херсонській області Грибком В. В. та Клімовою А. В під назвою «Відповідальність підлітка за порушення закону».

Метою заходу було надати учням корисну інформацію щодо особистої відповідальності підлітка за порушення закону задля профілактики правопорушень серед учнів. Учасниками лекції були учні дев’ятих класів.

Організація бесід і зустрічей учнів з правоохоронцями є традиційною формою превентивної роботи у школі, вона дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки і не допускати її в майбутньому.

vidpovidalnict pidlitka2019