Готуємо салати

Салати відомі своєю корисністю для здоров'я, і не дарма вони мають таку популярність.

Цього тижня здобувачі освіти Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №48 досліджували користь споживання рослинної їжі. Визначили, що салати збагачені вітамінами A, B-6, C, E, K, фолатом, холіном та іншими корисними речовинами, що сприяють загальному добробуту здоров'я. Вони є важливим поживним доповненням до щоденного раціону, але головне — це дотримуватись різноманітності та збалансованості. Вони надають безліч переваг для здоров'я, покращуючи надходження поживних речовин та доброчинно впливаючи на шкіру та травлення. Навчились обирати для себе корисні продукти та готували з них улюблені салати.

Зазначили, що як і у випадку з будь-якою іншою їжею, важливо прислухатися до свого організму та коригувати раціон при необхідності для досягнення найкращих результатів.

photo 1photo 2

Вернісаж казок

Що дитина любить найбільше?  Казку. З чого здобуває свої знання? З казки. Кого наслідує? Героїв казки.

Отже, гармонійний розвиток швидше здійснюється через казку. Вона є засобом формування у свідомості дитини позитивного образу – уявлення, певного ідеалу – носія бажаних поведінкових якостей та реакцій.

Казкотерапія – ефективний шлях розвитку дитини початкової школи.

Василь Сухомлинський наголошував на надзвичайному значенні створення казки в  процесі  роботи з дітьми: ‘’ Я не уявляю навчання в школі не тільки без слухання, але й без створення казки’’.

Знімок екрана 2024-03-16 193422

Протягом двох тижнів казкарі 4-Б класу із захопленням створювали власні казки. Герої наших сюжетів були схожі на самих дітей.

Робота над казкою почалася з вибору теми, бесіди про те, що знаходиться на поверхні та хвилює юних казкариків.

Для створення сюжету ми добирали головних героїв та ключові слова. Багато роздумів  виникало під час ілюстрування казки.

Знімок екрана 2024-03-16 193520

Ось і з’явилися «Казка про пригоди друзів 4-Б класу», «Лев та його смішні пригоди», «Пригоди Діко та його друзів». Діти захопилися створенням казок, а тому, світ побачили казкові збірки від учнів нашого класу.

Знімок екрана 2024-03-16 193731        Ключове запитання – чого навчила казка? Доброті та людяності, вірі в перемогу добра та щасливе майбутнє.

Розробка власних творів сприяє розвитку комунікативних, творчих умінь, створює доброзичливу атмосферу в колективі, підвищує самооцінку дитини.  Така робота, на думку Сухомлинського, ‘’ є одним з найцікавіших для дітей видів поетичної творчості. Разом з тим, це важливий засіб розумового розвитку’’.

Через казку діти вчаться помічати прекрасне, розуміти добро і зло, бути товариськими, доброзичливими, бути Людиною.

Де б дитина не була, а казка завжди поруч.

Подорож світом продовжується…

І ось ми перегортаємо  наступну сторінку щоденника нашої  навколосвітньої подорожі.

Північна Америка!

Вже другокласники-мандрівники познайомилися   з країнами і цього континенту. Зацікавлено спостерігали та досліджували екзотичну Мексику: її традиції, звичаї та кухню. Дослідили рослинний та тваринний світ, дізналися про неймовірну міграцію метеликів-монархів. Надзвичайне враження справила  на дітей історична цивілізація Майя.І справді, вони багато чого досягнули та зробили. Намагалися самостійно прочитати ієрогліфи складної системи письма Майя – поки не вдалося. А от з математикою було простіше. Помріяли в майбутньому, коли будемо в Мексиці, обов’язково  спробувати страви  з кактусів. Адже, виявляється з їхньої м'якоті готують страви, наприклад, желе, сиропи та навіть соки. А от від  тако, бурито,  фахіти, сальси,  гуакамоле вирішили відмовитися. Занадто гостра їжа для нас. Найбільше задоволення діти отримати від  складання веселих історій за допомогою емотиконів і емоджі та запальної макарени.

1 2-А 3

2 2-А 3

Весняні свята, їх традиції святкування

Цього тижня учні 1 - А класу мали захоплюючі і пізнавальні заняття на уроках Я досліджую світ. Діти вивчали різноманітні аспекти весни. Досліджували зміни з приходом весни у природі та погоді. Вивчали, досліджували та аналізували, які зміни відбуваються в житті тварин та рослин навесні. Дізналися про весняні свята, їх традиції святкування.

Такий пізнавальний досвід допомагає учням розвивати цікавість до природи та вчить їх важливості збереження довкілля.

photo 2024-03-15 14-01-00

photo 2024-03-15 14-01-00 2

Соляні дива

Діти будь-якого віку люблять наукові експерименти. Їх спрага до різноманітних дослідів просто безмежна.

І цього тижня учні 3-Б класу Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №48 під час вивчення  розділу «Досліджуємо воду» долучились до виконання досліду з  соляним розчином та з’ясовували чи можна вдома виростити кристали. Це була захоплива робота, під час якої діти пригадали правила роботи під час експерименту, познайомилися з видами та будовою кристалів, з’ясовували найкращий спосіб їх вирощування  в домашніх умовах, проводили саме дослідження з дотриманням етапів роботи, робили висновки. Разом визначили, що кристал -  тверде тіло з упорядкованою внутрішньою будовою, що має вигляд багатогранника з природними плоскими гранями та  його можна виростити вдома в концентрованому розчині солі.

Вирощування кристалів —  дуже цікавий процес, що потребує терпіння, охайності, наполегливості.

photo 2024-03-08 16-22-36