Всеукраїнської акції «Засвіти свічку!»

Мільйони людей, які загинули у 1933 році голодною смертю, не могли безслідно розчинитися в часі. Про них пам'ятають ті, хто вижив, їх діти та онуки, їх народ.  Народна пам'ять – найправдивіше історичне джерело минулого.  На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору  всією родиною приєдналися до всеукраїнської акції «Засвіти свічку!» учні Херсонського №НВК48. У  душі кожного  залишається цей маленький вогник свічечки, як спомин про тих, хто помер страшною смертю в часи голодомору!

Не  звільняється  пам’ять.  Відлунює  знову  роками.

Я  зітхну …  запалю  обгорілу  свічу.

Помічаю:  не  замки – твердині,  ні  храми –

Скам’янілий  чорнозем – потріскані  стіни  плачу.

photo 2023-11-26 20-48-11

photo 2023-11-26 20-48-10

«Допоки пам'ять в серці не згасає»

З нагоди відзначення 75-ої річниці визволення України від фашистських загарбників , з метою вшанування пам’яті всіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів з території нашої держави в школі проведено низку заходів. Вихованці гуртка «Школа лідера» (керівник Ізерська І.О.) підготували і провели урок історії для 6-В класу .

Учні гуртка підготували фотографії і розповіді про свої близьких, які були учасниками бойових дій під час Другої світової війни. Нагадали про страшні наслідки тих часів.

Завдяки незламній волі наших дідів і прадідів, їх мужності у боротьбі за свою рідну землю 28-е жовтня 1944 року – день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини за межі сучасної території України.

Наприкінці уроку діти зробили мапу України, на яку наклеїли червоні маки, як символ про загиблих у ті страшні роки і білих голубів, як символ миру, на який розраховує теперішнє і майбутнє покоління.

uh

25 жовтня учні 7-А та 8-А класів НВК №48 вшанували пам'ять Іллі Кулика покладанням квітів до пам’ятної дошки.

памятник Кулика

28 жовтня у Парку Слави відбулася урочиста церемонія покладання квітів з нагоди відзначення 75-ї річниці вигнання нацистів з України. Учнівська організаціяНВК №48 «Нащадки перемоги» (10-А клас) взяла участь  у мітингу міста і вшанувала ветеранів Другої Світової війни.

Козлова Марія, учениця 10-А класу,  звернулася до ветеранів з привітаннями та словами подяки і вдячності від усієї учнівської молоді міста Херсона.

перемога

Зі святом Вас , шановні ветерани! Низький уклін Вашому подвигу!

Відкриття меморіальної дошки загиблому В АТО випускнику НВК №48 Байбузу Андрію В’ячеславовичу

22.09.2017 року на подвір’ї  НВК №48 відбулося урочисте зібрання з нагоди відкриття меморіальної дошки загиблому в АТО випускнику НВК №48 Байбузу Андрію Вячеславовичу.

На заході були присутні почесні гості :

1.Начальник внутрішньої політичної діяльності Херсонської Обласної Держадміністрації Гавриш Павло Олександрович.

2.Головний спеціаліст управління освіти з питань виховної роботи Юрченко Наталія Володимирівна.

3.Керівник благодійного фонду «Українські серця» Баркаренко Олег.

4.Голова громадської організації ветеранів АТО «Українська єдність» , учасник бойових дій в АТО , старший сержант десантно-штурмової бригади, Кравець Ігор Анатолійович

5.Учасник бойових дій на Сході України, Снайпер батальйону «Донбас» Бондаренко Олександр Васильович

6.Учасник бойових дій на Сході України, командир БТРу  батальйону «Донбас» Демченко Віктор Юрійович.

7.Учасник бойових дій на Сході України, кулеметник 93-ої окремої механізованої бригади Чайковський Юрій Володимирович.

8.Координатор Херсонського обласного центру допомоги збройним силам України Уманець Галина Іванівна

9.Представник комунального некомерційного соціального підприємства "Оберіг" Херсонської Обласної Ради Браух Олена Едуардівна.

10.Мати загиблого воїна Байбуз Маргарита Михайлівна.

11.Почесна варта.

До матері героя – визволителя ,Байбуз Маргарити Михайлівни,  зі словами подяки за справжнього сина , чоловіка, батька, побратима  звернулися почесні гості та наголосили, що завдяки таким Людям як Байбуз Андрій , мир та свобода у нашій державі є  реальністю для усіх нас.

Учнями нашого закладу була підготовлена урочисто-святкова програма: вокальний номер, декламування  авторського вірша , написаного донькою загиблого ученицею нашої школи Ларисою Байбуз, флешмоб «Голуб миру».

Після заходу для учнів  9-11 класів в актовій залі було проведено урок мужності спільно із начальником  внутрішньої політичної діяльності Херсонської Обласної Держадміністрації Гавришом Павлом Олександровичем, координатором  Херсонського обласного центру допомоги збройним силам України Уманець Галиною  Іванівною та із учасниками АТО.

Атмосфера заходу була просякнута добром,почуттям  патріотизму  та вірою у те, що на нашій рідній землі запанує мир і злагода.inform1

inform2inform3