Шкільний музей

В навчально-виховному комплексі №48 діє музей з історично-краєзнавчим профілем.

Музей заснований 14 жовтня 1974 року. З 2010 року керівник музею працює Вертегел Тетяна Петрівна, вчитель історії та правознавства.

У музеї представлені фотодокументи, особисті речі героїв війни, спогади ветеранів, реферати учнів, добірка літератури. Для обліку музейних експонатів ведеться інвентарна книга.

zvit1

Мета діяльності музею: у залученні покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини рідного краю, формування освіченої творчої особистості та сприяння відродженню і розбудови національної системи освіти як найважливішої ланки виховання свідомих громадян Української держави.

Головними завданнями в роботі музею є: розвиток творчих інтересів молоді до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької, художньо-естетичної роботи; формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного й майбутнього рідного краю; вивчення пам’яток історії, культури рідного краю, орієнтація молоді на збереження і охорону історико-культурних цінностей.

Музей працює за такими напрямками:

- організація дослідницької діяльності згідно з тематикою музею;

- систематичне поповнення фондів музею;

- облік музейних експонатів та забезпечення їх збереження;

- створення і поповнення експозиції;

- провадження освітньо-виховної роботи серед учнів;- участь у міських заходах історичного характеру;

- надання можливості використання матеріалів музею в навчально-виховному процесі (створювання історичної бази спогадів ВВВ).

В навчально-виховному комплексі діє також гурток «Літопис Херсона» (учні 8-х класів).

zvit2

Кожного року у школі проводяться уроки мужності, присвячені річниці до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Крім того щорічно до найважливіших подій, пов’язаних з ВВВ проводяться уроки пам’яті, зустрічі, також конкурси рефераті, творі та екскурсій.

Музей тісно співпрацює з волонтерським рухом «Нащадки Перемоги» під керівництвом Кузнецової Раїси Яківни.

Гуртківці приймають участь у загальноміських заходах, присвячених вшануванню визволителів Херсона.

Також відбулася зустріч з нащадками командира 295 гвардійської дивізії Маргєлова В.П. Щорічно учні відвідують історичні місця, пам’ятні знаки, які пов’язані з іменами херсонців, які захищали місто.

Так учні постійно відвідують ветеранів ВВВ і надають їм допомогу.

zvit3

Систематично проводяться пізнавальні екскурсії на тему: «Пізнаємо свій рідний край». В ній брали участь учні 6-7 класів. Екскурсовод, керівник музею Вертегел Т.П.

zvit4

zvit5

Крім того, події, які розпочалися на Сході України, ми почали активно та плідно працювати у цьому напрямку. У минулому році 2014 р. школі було подаровано прапор України з прізвищами та автографами учасників бойових дій на Сході України.

Діти з повагою прийняли цей подарунок і були вражені самовідданістю воїнів. Тепер цей подарунок зберігається в музеї.

zvit6

І це не все. Учні постійно відвідували бійців з АТО у лікарні, які були поранені. Жаров Максим подарував свій натільний хрест, щоб оберігав нашу школу та учнів, а діти подарували бійцю пам’ятний сувенір, а також пригостили його фруктами і солодощами.

zvit7

З ініціативою провести благодійну акцію допомоги бійцям АТО і вимушеним переселенцям вийшли учні 9-Б класу. Ініціативна група пройшла з об’явою про збір продуктів, речей та коштів.

zvit8

Діяльність музею висвітлюється за допомогою буклетів, які поширюються серед учнів школи.

У приміщенні музею постійно проводяться тематичні уроки з історії України та краєзнавчі виховні години.

Діяльність гуртка та пошукової групи висвітлювалося на сторінках шкільної газети «48-й Меридіан».

З потребою учні звертаються за консультаціями до співробітників відділу історії краю 1941-1945 рр. ХОКМ.

Шкільний музей роблять значний внесок у зацікавлення учнів до вивчення історії взагалі, та історії рідного краю, зокрема. Виховує толерантність, повагу, відчуття приналежності до героїчної нації, вміння збирати та аналізувати матеріал; дає можливість проявляти творчі здібності учнів під час участі у різноманітних заходах і конкурсах.