ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ВОЇНІВ - ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ

Була війна жорстока і кривава

Горів вогонь і забирав життя

Учасникам боїв довічна буде слава!

І вічна пам’ять тим, хто йшов без вороття!

29 років тому, 15 лютого 1989 року, остання колона радянських військ була виведена з Афганістану.

Таким чином закінчилась більш ніж дев`ятирічна військова інтервенція Радянського Союзу в сусідню державу, в якій і сьогодні ще тривають збройні заворушення.

Захищати революцію у «братській» країні 1979 року були направлені понад 150 тисяч українців. Більше трьох тисяч з них загинули під час цієї війни, сім тисяч повернулися в Україну інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і без вісті зниклими.

Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.

В цей день ми поділяємо весь біль втрати з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.

В Україні цей день офіційно відзначається відповідно до Указу Президента України № 180/2004 від 11 лютого 2004 року і має назву «День вшанування учасників бойових дій на території іншихдержав».

В Херсонському НВК № 48 пройшла низка заходів, де старшокласники провели інформаційну хвилину. Було організовано перегляд документальних фільмів «Афганська війна», «Спогади воїнів-інтернаціоналістів нашого міста Херсону». Лідери шкільного учнівського самоврядування створили та розповсюдили буклети «День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів».

Шкільна бібліотека організувала у фойє закладу тематичну поличку «Афганістан – дороги болю».

pamyat1pamyat2

pamyat3

pamyat48pamyat5

На подвір’ї школи ,біля пам’ятної дошки загиблого в Афганістані випускника Соменка Володимира, учні 10-А класу на честь вшанування героїчного подвигу українських захисників провели міні-лінійку з покладанням квітів та хвилиною мовчання.

pamyat6

pamyat7hpamyat8h